Zabezpieczenia przed zniszczeniem na halach garażowych, magazynach

W miejscach, gdzie przemieszcza się duża ilość urządzeń, wózków, samochodów konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie ścian i filarów przed ewentualnymi uderzeniami. Nie muszą one być silne, jednak mogą doprowadzić do uszkodzenia farby lub tynku, co nie będzie prezentować się estetycznie. Wówczas dobrym rozwiązaniem są odbojniki ochronne. Umieszcza się je na ścianach i filarach na różnych wysokościach, zależnie od tego, co w danym zakładzie czy miejscu jest najbardziej narażone na uszkodzenia, jak i zabrudzenia.

Odbojniki jako element nawigacyjny

W niektórych miejscach odbojniki ochronne mogą spełniać podwójną funkcję. Przykładowo poza samą ochrona stanowić również element nawigacyjny, można taki efekt uzyskać dzięki zastosowaniu żarówiastych kolorów oraz elementów odblaskowych. Dzięki temu równie znacząco spada ryzyko uszkodzenia ściany bądź filaru. Jeśli przykładowo po magazynie jeżdżą wózki widłowe, i raca odbywa się w dużym tempie każdego dnia, to z pewnością warto zdecydować się na takie rozwiązania, które jednocześnie ułatwią pracownikom poruszanie się do dostępnej przestrzeni.

Bezpieczeństwo pracy na magazynie i w zakładach produkcyjnych

W każdym miejscu pracy koniecznie należy przestrzegać określonych zasad BHP. Na magazynach i w zakładach produkcyjnych, gdzie przemieszczają się rozmaite wózki, pojazdy, wózki widłowe i urządzenia, konieczne jest zachowanie maksimum ostrożności. Rozwiązania w postaci odbojników, jak również wszelkich innych zabezpieczeń i oznaczeń mogą w znaczący sposób przyczynić się do zachowania wyższego poziomu bezpieczeństwa, a to z kolei może stanowić ochronę dla naszego zdrowia i życia.

W związku z tym warto podjąć stałą współpracę z dostawcami takich zabezpieczeń i gdy tylko jakieś się zużyje dokonywać wymiany na nowe. W ten sposób przyczynimy się zarówno do bezpieczeństwa, jak i komfortu codziennej pracy naszych pracowników. Pamiętajmy jednak, aby zawsze wybierać produkty najwyższej jakości.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *