Wykorzystanie słupków ulicznych w przestrzeni publicznej

W przestrzeni publicznej miast i mniejszych miejscowości świetnie sprawdzają się słupki uliczne. Stanowią one istotny element małej architektury, która uzupełnia krajobraz, a jednocześnie pełni funkcje praktyczną oddzielając od siebie poszczególne strefy.

Takie słupki mogą zostać przykładowo ustawione pomiędzy chodnikiem a trawnikiem, na który nie mają wchodzić piesi. Wówczas zawsze w danym miejscu będzie pięknie i zielono, a same słupki staną się wyróżniającym elementem w danej lokalizacji.

Gdzie stosuje się słupki?

Powszechnie pojawiają się one w parkach, w przestrzeni miejskiej, a nawet na osiedlach. Dzięki nim kierowcy, piesi i rowerzyści mają odpowiednio wydzielone strefy po których mogą się poruszać. Pozwala to na zachowanie zarówno większego poziomu bezpieczeństwa, jak i estetyki. Słupki dostępne są w różnych rozmiarach i wzorach, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do konkretnej przestrzeni i sprawić, że będą wydawały się wręcz idealne dla danego miejsca.

Zastosowanie słupków – jakie wybrać?

Podstawą będzie tu projekt konkretnej przestrzeni, jednak jeśli nie mamy pewności na jaki rodzaj słupków się zdecydować to najlepiej poprosić w wybranym profesjonalnym sklepie o fachową pomoc. Dowiemy się wówczas, czym różnią się poszczególne modele i do czego będą pasować, z czym się ładnie komponować, oraz jaką mają funkcjonalność, która może nas najbardziej zainteresować. W ten sposób stworzymy miejsce w którym bezpieczeństwo łączy się z pięknem.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *