Progi zwalniające – dlaczego są potrzebne?

Jeśli decydujemy się na progi zwalniające to priorytetem zawsze jest bezpieczeństwo. Warto znaleźć sklep z profesjonalnym wyposażeniem w tym zakresie. Najczęściej pojawiają się one na osiedlowych ulicach powszechnie uczęszczanych przez pieszych mieszkańców, jak również w miejscach, gdzie znajdują się przedszkola, szkoły czy place zabaw.

Jest to rozwiązanie wymuszające zdjęcie nogi z gazu i przejechanie wolniej, dzięki czemu wzrasta poziom bezpieczeństwa, bo kierowca ma zdecydowanie większą szansę zobaczyć wychodzącego na ulice pieszego cz wybiegające dziecko.

Dlaczego montujemy progi zwalniające?

Wielu kierowców nagminnie przekracza prędkość na obszarach, gdzie jest to bardzo niebezpieczne ze względu właśnie na pieszych i rowerzystów. Większość naszych miast jest zdominowana przez samochody, w związku z tym dzięki progom zwalniającym tworzymy strefy, gdzie ich poruszanie się jest ograniczone i spowolnione, co pozytywnie wpływa na komfort mieszkańców i ich bezpieczeństwo.

Czy nadużywamy progów zwalniających?

Można spotkać się z taką opinią pośród niektórych kierowców, gdyż nie mogą oni rozpędzić się w mieście tak jakby tego chcieli i ich zdaniem płynnie przejechać. Jednak są drogi na których prędkość jest mniejszym zagrożeniem. Dostosowanie prędkości do miejsca jest niezwykle ważne, jednak z uwagi na fakt, że często jest to pomijane pojawia się coraz więcej progów zwalniających. Nie można więc mówić o ich nadużywaniu. Kierowcy sami sobie na nie zapracowali.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *