Dobrze zaplanowane otoczenie firmy

Wokół budynku naszej firmy, jednak wciąż na jej terenie, konieczne bywa zastosowanie konkretnych rozwiązań, które zwiększą bezpieczeństwo, jak również pomogą w optymalnym zorganizowaniu przestrzeni. Zastosowanie znajdują tu stojaki rowerowe, słupki parkingowe czy progi zwalniające.

Są to elementy niezwykle istotne, które m.in. dają pracownikom możliwość dojeżdżania do pracy rowerem, tym bardziej że będą mieli gdzie go zostawić. Z kolei słupki parkingowe wydzielają odpowiednio miejsca do zaparkowania co sprawia, że dostępna przestrzeń będzie optymalnie wykorzystana. Z kolei progi zwalniające nie pozwalają na osiąganie zbyt dużych prędkości, dzięki czemu znacząco wzrasta poziom bezpieczeństwa. Z łatwością znajdziemy sklep oferujący szeroki wybór tego rodzaju rozwiązań.

Zachowanie odpowiedniej prędkości

Poruszanie się z odpowiednią prędkością jest niezwykle ważne. Dostrzegamy to przede wszystkim w mieście, gdzie poza samochodami aktywnie poruszają się piesi. Czym innym jest jeszcze strefa ruchu z ograniczeniem do 20 km na godzinę, którego wielu kierowców zwyczajnie nie przestrzega. Jednak mieszkańcy mają prawo do egzekwowania tego nakazu z uwagi na bezpieczeństwo własne oraz swoich bliskich. W związku z tym dobrym rozwiązaniem okazują się progi zwalniające, które wymuszają na kierowcach ściągnięcie nogi z gazu i przejechanie wolniej, zwykle również przed kolejnym nie zdążą się rozpędzić, więc zdecydowanie zwiększa to bezpieczeństwo w danej okolicy.

Różne rodzaje progów zwalniających

Na rynku dostępna jest szeroka gama progów zwalniających. Z uwagi na łatwość montażu i funkcjonalność polecane są progi najazdowe, mogą być one punktowe lub podłużne. Warto również zdecydować się na skorzystanie z oferty firmy, która w swojej ofercie posiada produkty wykonane z recyklingu, wówczas jednocześnie dbamy o środowisko. Progi zwalniające są powszechne na naszych drogach. Ich obecności możemy spodziewać się przede wszystkim w miejscach, gdzie nagle na drodze może pojawić się dziecko – w okolicy szkół czy przedszkoli oraz placów zabaw.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *